سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان گفت: از طریق سرمایه های کوچک و در قالب کارگاه های خرد، ضمن ایجاد اشتغال های پایدار می توانیم از تولیدات فناوری در خدمت تولید ثروت استفاده کنیم.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، حمید ملانوری روز چهارشنبه 12 دی ماه 97 در شورای پارک علم و فناوری افزود: برای رشد اقتصادی باید  از طریق ایجاد انگیزه و اعتماد در سرمایه گذار زمینه جذب سرمایه ها را فراهم کنیم.
وی تصریح کرد: با ارائه طرح و ایده های مطمئن زمینه اشتغال پایدار و بازگشت سرمایه فراهم می شود و باید اقدامات لازم در این خصوص انجام گیرد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به لزوم تولید محصولات فناورانه اظهار داشت: با ایجاد اشتغال های پایدار از طریق سرمایه های کوچک و در قالب کارگاه های خرد می توانیم تولیدات فناوری را در خدمت تولید ثروت بکار گیریم.
ملانوری با اشاره به اینکه پارک های علم و فناوری باید با تولید و فروش فکر، سرمایه تولید کنند؛ یعنی همان کاری که ژاپنی ها می کنند، خاطرنشان کرد: افزایش تولید مقالات قابلیتی افتخار آمیز نیست و مقالات نباید تولید و در قفسه ها بایگانی شوند؛ بلکه در عرصه عمل باید گرهی از مشکلات باز کنند.
وی با اشاره به فعالیت های پارک علم و فناوری در حوزه صنعتی نمودن تولیدات علمی افزود: جای پارک های علم و فناوری در جلسات اقتصاد مقاومتی و کارگروه های رونق موانع تولید خالی است و باید در این جلسات مشارکت فعال داشته باشند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان در ادامه اعلام کرد: استانداری کرمان آمادگی دارد از تمامی طرح های علمی برای توسعه، پیشرفت و رونق تولید در استان استفاده کند.
 
*** صادرات 100 میلیارد تومانی محصولات پارک علم و فناوری دانشگاه
رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی، صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان(هایتک) نیز در این نشست گفت: مجموعه دانشگاه تحصیلات تکمیلی یک ساختار ویژه و منحصر به فرد دارد واگر چه به عنوان یک دانشگاه معرفی می شود ولی دانشگاه در واقع بخش آموزشی این مجموعه بوده و حوزه فعالیت آن گسترده تر است.
محمد جواد آروین با اشاره به فعالیت های آموزشی دانشگاه افزود: نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه هایتک 5 به 1 می باشد و دانشجویان در مقاطع ارشد و دکتری در این دانشگاه تحصیل می کنند.
وی با اشاره به فعالیت های پژوهشی دانشگاه اظهار داشت: پژوهش های ما در قالب یک پژوهشگاه و در حوزه های انرژی و انرژی های نو، مواد معدنی و تکنولوژی و حوزه فنی صورت کارهای تحقیقاتی انجام می شود.
آروین، پارک علم و فناوری را یکی از مجموعه های دانشگاه تحصیلات تکمیلی دانست و خاطرنشان کرد: دانشجویان بدلیل حمایت های مناسب دانشگاه با کیفیت بالایی فارغ التحصیل و تولیدات عملی دانشگاه نیز بالاست.
رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی، صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان تصریح کرد: بیشترین سرانه تولید مقاله یعنی 3 مقاله به ازای هر نفر را در این دانشگاه داشته و به دلیل ارتباط گسترده با صنعت، خانه صنعت را در شرف افتتاح داریم.
وی با اشاره به هدف از ایجاد پارک علم و فناوری گفت: رسالت پارک علم و فناوری تبدیل علم به ثروت از راه های مختلف است و هم اکنون 210 شرکت دانش بنیان و فن آور در این پارک فعالیت دارند و در مجموع 63 شرکت دانش بنیان تاکنون در سطح استان ایجاد شده اند.
آروین با اشاره به صادرات 100 میلیارد تومانی محصولات پارک علم و فناوری دانشگاه افزود: ارتقاء رتبه دانشگاه از رتبه 12 به 9 و اخیرا از 9 به 6 و همچنین قرار گرفتن در رتبه ششم دانشگاه های صنعتی کشور بخشی از موفقیت های اخیر دانشگاه تحصیلات تکیملی است.