سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان گفت: تهیه اسناد و آمار هویتی جامعه توسط ثبت احوال زیر بنای برنامه ریزی و توسعه کشور است.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، حمید ملانوری روز پنجشنبه 6 دی ماه 97 در آئین نکوداشت یکصدمین سال تأسیس ثبت احوال و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: آمار و اطلاعات درباره جامعه انسانی یکی از ضروری ترین و اساسی ترین ملزومات در بحث برنامه ریزی، مدیریت و توسعه هر کشوری است.
وی با اشاره به نقش سازمان ثبت احوال در زمینه اسناد هویتی جامعه تصریح کرد: آمار و اطلاعات مورد نیاز در انتخابات، برنامه ریزی و تصمیم گیری ها و همچنین بودجه ریزی کشور توسط ثبت احوال آماده می شود و در اختیار ارگان های مختلف قرار می گیرد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان در این آئین اظهار داشت: اساس شکل گیری دولت ها و سازمان ها خدمت به جامعه انسانی و مردم است و سازمان ثبت احوال زمینه این خدمت را با ارائه اطلاعات هویتی افراد فراهم می کند.
ملانوری با اشاره به هدف شکل گیری انقلاب اسلامی گفت: هدف انقلاب اسلامی این است که زمینه ای مناسب برای زندگی انسان ها براساس عزت، احترام، کرامت و آزادگی فراهم کند و لذا نوع برنامه ریزی در کشور باید بر مبنای اصل تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی باشد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه ثبت احوال استان کرمان طی سالیان اخیر پیشرفت های چشمگیری داشته است و برتری این سازمان در جشنواره استانی شهید رجایی نشان از ارتقاء شاخص ها در ثبت احوال دارد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با بیان دستاوردهای انقلاب اظهار داشت: در بحث رشد علمی جایگاه هفتم دنیا را در اختیار داریم و به لحاظ نظامی نیز قدت نخست منطقه ای و موثر بر معادلات منطقه ای هستیم و در حوزه اقتصادی نیز از پیشرفت های خوبی برخورداریم.
ملانوری با اشاره به مدیریت تحریم ها در کشور خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب با انواع دشمنی ها مقابله کرده ایم و اکنون نیز با تکیه بر دانش بومی در چارچوب اقتصاد مقاومتی و با همبستگی ملی می توانیم از این دوران گذار عبور کنیم.