سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان گفت: مشکل بسیاری از واحدهای دانش محور، عدم استفاده از کارشناسان بازاریابی و تبلیغات است.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، حمید ملانوری در کارگروه رفع موانع تولید استان کرمان افزود: قوانین کارگروه رفع موانع تولید برای کارگاه های با تعداد کارگران کمتر از 100 نفر است و بالای 100 نفر باید به کارگروه ملی ارسال و مصوبه آن دریافت شود.
وی با اشاره به اینکه تامین آب شرب بهداشتی و سالم از اولویت های اصلی کشور و استان کرمان است و برای تامین آب هزینه های سنگین بسیار زیادی صرف می شود، گفت: اگر معدنی به هر دلیلی موجب آلودگی منابع آبی شود باید با نظر کارشناسان مربوطه نسبت به جا به جایی یا تعطیلی معدن اقدام شود و در این رابطه تاکید بر حفظ منافع بهره بردار نیز ضروری است.
 
** برگزاری کارگروه رفع موانع تولید به صورت مستمر در استان کرمان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز گفت: کارگروه رفع موانع تولید به منظور بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی، تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام تامین مالی و تعیین تکلیف بدهی های معوقه تشکیل شده است.
مهدی حسینی نژاد افزود: رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست، منابع طبیعی، و معادن، رفع موانع سرمایه در گردش و فعال سازی مجدد واحدهای نیمه فعال و تعطیل و  ارتقاء تولید، از دیگر اهداف کارگروه رفع موانع تولید به شمار می رود.
وی ادامه داد: کارگروه رفع موانع تولید به صورت مستمر در استان کرمان تشکیل می شود تا مشکلات واحدهای صنعتی بررسی و در چارچوب قانون رفع شود.
 
* 8.7 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان کرمان پرداخت شده است
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت:تاکنون حدود 16.5 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برای صنایع استان کرمان بررسی و تصویب شده که 8.7 میلیارد تومان پرداخت تسهیلات انجام شده است.
امین غفاری نژاد افزود:در سال جاری تنها 5 مورد پرداخت تسهیلات رونق تولید انجام شده است و به نظر می رسد خروجی مناسبی نبوده است.
وی خاطرنشان کرد: در سال جاری 101 واحد صنعتی درخواست تسهیلات کرده اند که 74 مورد مربوط به سرمایه در گردش و 27 مورد نیز طرح های بالای 60 درصد پیشرفت بوده است.

به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان ، در این نشست که بیش از سه ساعت به طول انجامید، مشکلات 12 واحد صنعتی دارای مشکل بررسی شد.