سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان گفت: باید متناسب با نقشه راه های استان، به وضعیت فضاهای اقامه نماز در راه های مواصلاتی رسیدگی شود.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، حمید ملانوری در سومین جلسه مشترک کارگروه بازرسی و نظارت بر فضاهای اقامه نماز و راه های مواصلاتی استان و کارگروه بازرسی و نظارت بر زمان سامانه های سفری افزود: بحث نماز به دلیل اهمیت شرعی آن و همچنین تأکید روایات به اینکه اگر نماز مورد قبول واقع شد بقیه امور پذیرفته می شود باید در سرلوحه امور باشد.
وی تصریح کرد: اگر در جامعه به بحث نماز که در پی آن راستی، درستی، صداقت و وجدان کاری پیش می آید توجه شد بسیاری از مشکلات نیز حل می شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به وجود 16 هزار کیلومتر محور مواصلاتی در استان خاطرنشان کرد: باید متناسب با نقشه راه ها و همچنین وسعت و پراکندگی استان بتوانیم به وضعیت فضاهای نماز در محورهای مواصلاتی استان رسیدگی کنیم و زیرساخت های لازم را تأمین کنیم.
ملانوری با اشاره به لزوم توجه به وضعیت مساجد و نمازخانه های موجود در راه های مواصلاتی استان تصریح کرد: یکی از راه حل های رسیدگی به فضاهای موجود در محدوده های شهری این است که شهرداران نزدیک به چنین مراکزی به صورت افتخاری رسیدگی به این فضاها را برعهده بگیرند.
وی با ارائه گزارشی از محورهای خروجی استان اظهار داشت: برخی از نقاط استان که تقریبا به صورت مشترک با استان های همجوار است و فضای اقامه نماز ندارد باید از طرف استان کرمان برای احداث چنین مراکزی در این نقاط پیگیری ها صورت بگیرد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان اضافه کرد: برگزاری همایش متولیان فضاهای اقامه نماز موجود نیز یکی دیگر از راهکارها است که باید در دستور کار قرار بگیرد.
 
***ایجاد 167 فضای اقامه نماز در راه های استان
مدیر کل حراست و دبیر ستاد اقامه نماز استانداری کرمان در این جلسه گفت: تمامی نمازخانه ها در فضاهای اقامه نماز راه های مواصلاتی باید تابلو و شناسنامه ای داشته باشند تا متولی آن ها مشخص باشد و مردم بتوانند بازخورد شکایات و یا نقطه نظرات خود را پیگیری کنند.
هادی احمدی با اشاره به آمار موجود از فضاهای اقامه نماز در راه های مواصلاتی افزود: 167 فضای اقامه نماز در راه های استان داریم و باید هر 70 کیلومتر یک فضای اقامه نماز داشته باشیم.
وی با بیان اهمیت توجه به فضاهای اقامه نماز اظهار داشت: در راه های مواصلاتی استان یک سری مساجد و فضاهای اقامه نمازی داریم که یا خیرساز هستند و یا ساخته شدند ولی متولی ندارند که متأسفانه علیرغم مراجعات مکرر مردمی، وضعیت مناسبی ندارند و باید به آن ها رسیدگی شود.