سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به پرداخت مطالبات معوق شرکت های خصوصی فعال در معادن ذغال سنگ؛ از افزایش قیمت ذغالسنگ و خرید آن توسط شرکت ذوب آهن اصفهان از ابتدای آذرماه امسال به میزان 26/5 درصد خبر داد.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، جلسه بررسی و حل مسائل و مشکلات معادن ذغال سنگ استان کرمان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، مدیرعامل شرکت ذغالسنگ کرمان و جمعی از مسئولین مربوطه برگزار شد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان در این جلسه ضمن طرح مسائل و مشکلات معادن ذغال سنگ استان، از ایمن سازی معادن ذغالسنگ استان تا پایان سال 97 خبر داد و افزود: قیمت ذغالسنگ و خرید آن توسط شرکت ذوب آهن اصفهان از ابتدای آذرماه امسال به میزان 26/5 درصد افزایش می یابد.
حمید ملانوری  با اشاره به مشکلات متعدد بازنشستگان، شرکت فولاد کرمان، تصریح کرد: با پیگیری های به عمل آمده، مطالبات معوق شرکت های خصوصی فعال در معادن ذغال سنگ توسط شرکت ذغالسنگ کرمان با همکاری صندوق بازنشستگی فولاد به زودی پرداخت می گردد.
وی تک خریداری زغال سنگ را یکی از مشکلات عمده ذغالسنگ استان کرمان عنوان کرد و گفت: انتظار می رود سرمایه گذاران بخش خصوصی در زمینه فروش زغال که مهمترین موضوع سرمایه گذاری در این زمینه است، نهایت همکاری را با شرکت ذغال سنگ کرمان داشته باشند.