سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان گفت: دانشجویان به عنوان قشر فهیم و پیشرو جامعه باید به خوبی شرایط کنونی کشور و فضای منطقه ای و بین المللی را درک کنند و از فرصت های موجود به نحو احسن استفاده کنند.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، حمید ملانوری صبح شنبه در همایش گرامیداشت روز دانشجو در سالن همایش های دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته افزود: حادثه 16 آذرماه که به عنوان روز دانشجو از آن نامبرده می شود یکی از وقایع تاریخی کشور در راستای تحقق انقلاب اسلامی و حاکم شدن جمهوری اسلامی است.
وی با اشاره به موفقیت های نظام اسلامی بعد از انقلاب در عرصه های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی و دفاعی تصریح کرد: امروزه بعد از تمامی اقدامات دشمنان، اعم از ترور، تحریم، جنگ و ناامنی، در وضعیتی هستیم که در زمره 7 قدرت برتر جهانی به لحاظ دفاعی و نظامی قرار داریم.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان افزود: همچنین از جهت تربیت نیروی انسانی در دنیا حرف های زیادی برای گفتن داریم.
ملانوری اظهار داشت: در مباحثی که دشمنان برای ضربه زدن به نظام و انقلاب پیگیری می کنند گزینه جنگ نظامی از روی میزشان محو شده است و آن ها شرایط تحریم های اقتصادی و جنگ روانی را برای ناامید کردن مردم نسبت به نظام، رهبری و شرایط کشور در پیش گرفته اند.
وی با اشاره به نرخ بیش از 95 درصدی سوادآموزی بعد از دوران انقلاب خاطر نشان کرد: قبل از انقلاب نرخ سواد در کشور حدود 47 درصد بوده است ولی اکنون نه تنها توانستیم بی سوادی را در کشور ریشه کن کنیم بلکه در زمینه رشد علمی در جهان رتبه نخست را به خود اختصاص داده ایم به نحوی که در حوزه سلول های بنیادی و انرژی هسته ای جزء کشورهای برتر  هستیم.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به ظرفیت های مختلف موجود در استان کرمان، گفت: در سالیان اخیر و بعد از شرایط تحریم ها در سطح استان توانستیم بیش از 2000 تفاهم نامه با بخش های خصوصی امضاء کنیم.
ملانوری افزود:  سرمایه گذاران  داخلی و خارجی قابل توجهی به استان کرمان وارد شدند که البته ناشی از نعمت بزرگ امنیت در سراسر استان است.
وی با اشاره به تبیین شرایط کشور در فضای کنونی منطقه ای و بین المللی افزود: شناخت فضای کنونی کشور و فضای منطقه ای و بین المللی از ضروریات است که دانشجویان به عنوان قشر پیشرو در جامعه باید این شرایط را به خوبی بشناسند و تحلیل کنند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با بیان ظرفیت های مختلف استان در حوزه معادن، کشاورزی، گردشگری و جغرافیایی تصریح کرد: استان کرمان با چنین منابع گسترده ای با مشکل مدیریت نامناسب منابع روبرو است و دانشگاهیان باید با فکر و ایده های نوین بتوانند چرخ توسعه استان را به سمت جلو هدایت کنند.