سرپرست استانداری کرمان به همراه مدیرکل کمیته امداد، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان و جمعی از مدیران ستادی استانداری کرمان با دو خانواده تحت پوشش کمیته امداد دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، در دیدار با نخستین خانواده تحت پوشش کمیته امداد، مشکلات این خانواده در پرداخت کرایه منزل مسکونی و کمک به ادامه تحصیل و اشتغال فرزندان مورد بررسی قرار گرفت.
دو فرزند این خانواده در مقاطع کارشناسی و دکتری در حال تحصیل هستند و لازم است که برای اشتغال این خانواده ها اقدام شود.
در دیدار با خانواده دیگری نیز برای رفع مشکلات این خانواده در حوزه مسکن، مشکلات تحصیلی فرزندان و اشتغال فرزندان تصمیم گیری و تبادل نظر شد.
فرزندان این خانواده از نخبگان علمی بودند که مقرر شد با پیگیری استاندار کرمان زمینه ارائه طرح های تحقیقاتی آنها در سطح دانشگاهی نیز فراهم شود و در کنار آن، برای رفع مشکلات معیشتی و تامین مسکن آنها نیز پیگیری شد.

 

 

 

*** کمیته امداد استان کرمان در حوزه ایجاد اشتغال پیشگام است
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان در حاشیه این دیدارها گفت: بانک اطلاعاتی از فارغ التحصیلان خانواده های تحت پوشش این نهاد تشکیل شده تا در حوزه اشتغال زایی و توانمندسازی این خانواده ها اقدام شود.
یحیی صادقی افزود:استعدادها و ظرفیت های تمامی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد سنجیده شده و بسته های حمایتی برای اشتغال این خانواده ها ارائه شده است.
وی یادآور شد: بیشترین اشتغال مددجویان کمیته امداد در کشور در شهرک های صنعتی در استان کرمان انجام شده است. کمیته امداد در حوزه ایجاد اشتغال به ویژه اشتغال های خرد و خانگی پیشگام است.