سرپرست استانداری کرمان به همراه پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل حج و زیارت استان و جمعی از مدیران استانی از دفتر موقت کنسولگری عراق در کرمان بازدید کرد.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمدجواد فدائی در این بازدید گفت : در دفتر موقت کنسولگری عراق در کرمان خدمات بزرگی به زائران ارائه می شود و در صورت نبود این دفتر زائران با مشکلات زیادی روبرو می شدند.
وی ادامه داد:خدمت به زائران اربعین یک کار معنوی است و تمامی دست اندرکاران این اقدام معنوی در پیشگاه خداوند ماجور خواهند بود.
سرپرست استانداری کرمان تصریح کرد:درمجموع کار صدور ویزا برای زائران اربعین به خوبی در حال انجام است. طبق اعلام مسئولان مربوطه تاکنون 50 هزار نفر ثبت نام کرده و برای 40 هزار نفر ویزا صادر شده است و همچنین در روز گذشته رکورد صدور ویزا برای زائران اربعین شکسته شده است.

*** کرمان رکورد صدور ویزا در یک روز را شکست
مدیرکل حج و زیارت استان کرمان نیز گفت: طبق قانون ویزا باید در بازه زمانی  48 تا 72 ساعت صادر شود و تاکنون طی 24 ساعت ویزاهای زائران اربعین در استان کرمان صادر و به مردم ارائه شده است.
محمود عرب نژاد افزود: تاکنون 40 هزار ویزا در استان کرمان صادر و بیش از 50 هزار نفر در این استان ثبت نام کرده اند.
وی با اشاره به اینکه روزانه برای 5 تا 6 هزار ویزا در استان کرمان صادر می شود، عنوان کرد:روز گذشته 9 هزار و 133 ویزا در استان کرمان صادر شده که رکورد صدور ویزا در یک روز در  کشور را شکسته است. کار صدور ویزا برای زائران اربعین تا 48 ساعت قبل از اربعین ادامه دارد.