سرپرست استانداری کرمان باتاکید بر اینکه تا 15 آبان ماه باید حداقل 70 درصد جذب اسناد خزانه در استان صورت گیرد، گفت: دستگاه هایی که تا نیمه اول پایان آبان ماه در تخصیص اعتبارات مربوط به بند ز تبصره 5 به مبلغ 143.5 میلیارد تومان  اقدام لازم را انجام نداده باشند، در تخصیص اعتبارات هزینه ای و جاری آنها بازنگری خواهیم کرد.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمدجواد فدائی در شورای برنامه ریزی و مدیریت استان کرمان افزود: برای تامین اعتبار پروژه های ملی در حوزه آب و برق لازم است که نشست مشترکی با وزیر نیرو و مدیران سازمان برنامه و بودجه داشته باشیم و عقب افتادگی های سال های قبل در این حوزه را جبران کنیم.
وی با اشاره به اینکه با مدیران استانی و ملی پیگیری هایی برای افزایش سهم بودجه استان داشته ایم، عنوان کرد: در جذب برخی بخش های بودجه 97 عقب هستیم و باید جبران شود.
سرپرست استانداری کرمان اظهارداشت: برای واگذاری پروژه های نیمه تمام نیز باید به صورت مستمر گزارش دهی شود و روند پیشرفت آن به خوبی دنبال شود.
فدائی بر استفاده حداکثری از ظرفیت های بودجه 97 تاکید کرد و ادامه داد:برای تدوین لایحه بودجه 98 نیز باید پیگیری های دستگاهی برای اختصاص اعتبارات مورد نیاز به دستگاه ها انجام شود.
 
*** 746
میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی به استان کرمان ابلاغ شده است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: اعتبارات تملک دارایی استان کرمان در مجموع یک هزار و 671 میلیارد تومان بوده مه تاکنون 746 میلیارد تومان ابلاغ تخصیص را داشته ایم.
جعفر رودری افزود: تخصیص اعتبارات تملک دارایی استان کرمان نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری دارد و تاکنون 44.6 درصد تخصیص اعتبارات این بخش را داشته ایم.
وی با اشاره به اینکه مجموع اعتبارات هزینه ای استان کرمان نیز 481 میلیارد و 800 میلیون تومان است که 41.9 درصد آن تاکنون تخصیص یافته است، اظهارداشت: پرداخت حقوق مهرماه در تخصیص شش ماهه دوم ابلاغ می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه مبادله موافقت نامه های اعتبارات استانی و نفت نسبتا کامل انجام شده است، ادامه داد: اعتبارات مربوط به بند ز تبصره 5 به مبلغ 143.5 میلیارد تومان بوده که کمتر از 590 میلیون تومان جذب شده است.