سرپرست استانداری کرمان گفت: استاندارد و ارائه کالای خوب و باکیفیت، حق الناس است و مسئولین باید با جدیت پیگیر حق مردم باشند.
به گزارش معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمد جواد فدائی در ملاقات با مدیران سازمان استاندارد استان بمناسبت گرامیداشت هفته استاندارد افزود: استاندارد به نوعی حق مردم است و همه مدیران موظفند در جاهایی که به حق الناس مربوط می شود با قاطعیت عمل کنند و اگر جدی نگیرند در ظلم به مردم شریک خواهند بود.
وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: این شعار در صورتی تحقق می یابد که بتوانیم کالای باکیفیت تولید کنیم و در اینجاست که نقش استاندارد بسیار مهم است.
فدائی خاطرنشان کرد: بحث واردات و صادرات و بازاریابی نیز یکی دیگر از موضوعات مهمی است که نقش استاندارد در آن بارز است چرا که؛ برای بازاریابی در حوزه خارجی باید کالای باکیفیت و رقابت پذیر تولید کنیم.
سرپرست استانداری کرمان افزود: در جاهایی که به امنیت مردم مربوط می شود باید نظارت بیشتری توسط استاندارد صورت بگیرد که در این مورد بخش خدمات با نقش داشتن در 50 درصد تولید ناخالص داخلی کشور اهمیت زیادی دارد و بنظر می رسد سازمان استاندارد باید به این حوزه ورود کند.

***"
استاندارد های بین المللی و چهارمین انقلاب صنعت" شعار هفته استاندارد
مدیر کل سازمان استاندارد استان کرمان نیز در این دیدار گفت: سازمان جهانی استاندارد شعار سال جاری را به عنوان(استاندارد های بین المللی و چهارمین انقلاب صنعت) نامگذاری کرده است که نشان دهنده اهمیت موضوعاتی شامل هوش مصنوعی، انقلاب دیجیتالی، هواپیما و ماشین های بدون سرنشین در دنیای امروز است.
علی بیگ زاده با اشاره به نامگذاری 21 تا 27 مهرماه هر سال به عنوان هفته استاندارد اظهار داشت: ما در حوزه تدوین در سال گذشته، 56 استاندارد ملی و 2 استاندارد بین المللی را داشته ایم و تقریبا حدود 95 درصد انجام کارهای خودمان را به بخش خصوصی واگذار کردیم.
وی افزود: از مجموع 1400 واحد تولیدی در استان، 500 واحد کالاهای واجد استاندارد اجباری تولید می کنند و در سال 96 متأسفانه پروانه استاندارد 17 واحد تعلیق و نهایتا ابطال شده است که این آمار در سال جاری تاکنون تعلیقی 53 واحد و ابطال 37 واحد بوده است.
بیگ زاده اظهار داشت: در 6 ماهه نخست سال جاری 1984 گواهینامه صادراتی به وزن 40 هزار تن داشته ایم و پیش بینی می کنیم این آمار در نیمه دوم سال کاهش یابد.