سرپرست استانداری کرمان با اشاره به اینکه مساجد در طول تاریخ پایگاه اصلی تحولات بوده اند، گفت: نقش مساجد در ایام انقلاب و پس از آن بیش از پیش شده است.

به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمدجواد فدائی  در دیدار مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، با ابراز خرسندی از ساماندهی و تحول کانون ها با توجه به تصویب اساسنامه مربوطه در شورای عالی انقلاب فرهنگی، ایجاد کانون های مساجد را تلفیق فرهنگ و هنر و اسلام و مذهب دانست و افزود: هنر ارزشی و مذهبی که از تلفیق این دو به دست آمده بسیار ارزشمند بوده و منشا خیر برای حوزه هنر است.
وی با ابراز امیدواری بر اینکه تصمیمات خوبی در حوزه کانون های مساجد گرفته شود؛ افزود: ما نیز از لحاظ مادی هم آنجا که لازم باشد سعی می کنیم کمک کنیم البته خروجی اینها خیلی مهم است لذا باید اهدافی را مشخص و بتوانیم ارزیایی کنیم که چه مقدار در کانون ها موفق بودیم.
 
 *****وجود بیش از 600 کانون فرهنگی هنری در شمال استان کرمان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان هم در این دیدار با اشاره به وجود بیش از 600 کانون فرهنگی هنری در شمال استان، خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره قرآن مدهامتان کانون های مساجد در دو سال اخیر با محوریت شهرستان انار در راستای تمرکززدایی برنامه ها از مرکز استان بوده که با مدیریت خیلی خوب و جدی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اتفاق افتاد.
 
لازم به ذکر است؛ حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی، مشاور وزیر و دبیرستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و مدیرعامل خبرگزاری شبستان، برای حضور در مراسم اختتامیه مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآن مدهامتان به کرمان سفر کرده است.