سرپرست استانداری کرمان گفت: اداره پست باید متناسب با نیازهای ارتباطی بشر توسعه یابد و خدمات خود به جامعه را بدون هدف سودآوری ارائه نماید.

به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمدجواد فدائی در بازدید از اداره کل پست استان به مناسبت گرامیداشت هفته پست، افزود: سابقه پست در کشور ما به ایران باستان و چاپارخانه ها باز می گردد و پست رسمی نیز در ایران سابقه ۱۵۰ ساله دارد. 
وی با اشاره به استانداردهای جهانی در حوزه پست، اظهار داشت: استاندارد جهانی به ازای هر نفر ارسال پستی در سال ۵۰ مرسوله است که این آمار در استان کرمان ۱۰ و میانگین کشوری ۸ است و از میانگین جهانی پایین است اما این آمار در کشور سوئیس ۷۰۰ در اروپا ۴۰۰ و در آمریکا 1000 است.
سرپرست استانداری کرمان گفت: در این کاهش میانگین مرسوله های پستی  تنها نقش اداره‌ پست بارز نیست و باید با انجام پروژه های تحقیقاتی برای یافتن دلیل این موضوع کار تحقیقاتی و علمی انجام داد و در نهایت با فرهنگ سازی و تغییر روش ها به بهبود این قضیه کمک کرد.
 فدائی با اشاره به ضرردهی پست در اغلب کشورهای دنیا، خاطرنشان کرد: در کشور ما پست درسال ۹۲، ۳۳۰ میلیارد تومان ضرر داده است که این آمار در سال ۲۰۱۱ در آمریکا ۸ میلیارد دلار است.
 وی با قدردانی از خدمات مأموران پست به خصوص نامه رسان، افزود: نامه رسانان از قدیم در خط مقدم ارتباط مردمی و اعتماد بین این نهاد بزرگ و جامعه بودند و امروزه نیز خدمات مهمی این سازمان در عرصه های مختلف به مردم ارائه می کند. 
فدائی با اشاره به راه اندازی سامانه سیماک در اداره کل پست استان ، اظهار داشت: آنچه برای ما مهم است این است که پنجره واحد خدمات سرمایه گذاری به صورت الکترونیکی در بستر سیماک انجام گیرد و این امر بدین معناست که سرمایه گذار برای اخذ موافقت اصولی و سایر مجوزها برای سرمایه گذاری با کمترین زمان و هزینه به استعلامات مورد نیاز دست پیدا کند. 
سرپرست استانداری کرمان گفت‌: ما در استان کرمان بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه و برنامه اقتصاد مقاومتی، پنجره واحد فیزیکی و الکترونیکی را تاسیس کردیم که به لحاظ فیزیکی در ستاد سرمایه گذاری پنج دستگاه اصلی و ۱۷ دستگاه استعلام دهنده به امور اراضی به صورت فیزیکی و حضوری خدمات را ظرف یک هفته و حداکثر دو هفته به سرمایه گذار ارائه می کنند اما با راه اندازی پنجره واحد الکترونیکی ضمن صرفه جویی بسیار زیاد در زمان و هزینه، فرایند صدور مجوز از یک یا دو هفته به یک یا دو روز می رسد.