سرپرست استانداری کرمان گفت: سازمان دامپزشکی استان می تواند با ترغیب فارغ التحصیلان برای ایجاد کشتارگاه های صنعتی کوچک و بزرگ در مناطق مختلف استان در ایجاد اشتغال موثر باشد.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمد جواد فدائی بعد از ظهر سه شنبه در دیدار با معاون توسعه و منابع انسانی سازمان دامپزشکی کشور و مدیران سازمان دامپزشکی شمال و جنوب استان بمناسبت گرامیداشت هفته دامپزشکی، افزود: شرایط قابل قبول دام و طیور استان از حیث سلامتی و فقدان بیماری های مضر مرهون تلاش های اعضای سازمان دامپزشکی است و علیرغم این موارد، مسائل مربوط به دام و طیور جای کارهای بیشتری در استان دارد.
وی اظهار داشت: سازمان دامپزشکی می تواند با توسعه و گسترش کشتارگاه های صنعتی کوچک در روستاها و یا مناطق مختلف استان، با بکارگیری فارغ التحصیلان و جذب آن ها به کار در مناطق محروم، در ایجاد اشتغال موثر باشد.


*** بیماری های حاد پرندگان 300هزار میلیارد تومان به اقتصاد کشور ضربه زده است

معاون توسعه و منابع سازمان دامپزشکی کشور نیز در این دیدار گفت: بیماری های حاد پرندگان در سال 96 حدود 300هزار میلیارد تومان به اقتصاد کشور ضربه زده است و استان کرمان جزء استان هایی است که در دو سال گذشته از حیث این آسیب ها پاک بوده است.
مهندس مومنی افزود: سازمان دامپزشکی استان کرمان با عملکرد مناسب در بحث پیشگیری و واکسیناسیون، توانسته است در ارتباط با تأمین امنیت غذایی مردم نقش مهمی ایفا کند.


***اغلب مراجعات به مراکز درمان حوزه دام مربوط به دام سبک و اسب است

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان در ادامه این دیدار خاطر نشان کرد: تأمین امنیت غذایی و حفظ و حراست از دام و طیور یکی از مهمترین مأموریت های سازمان دامپزشکی کشور است. همچنین این سازمان در بحث سلامت غذا و کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام نقش ایفا می کند.
حسین رشیدی با اشاره به بخشی از وظایف سازمان، اظهار داشت: سازمان بخصوص دربحث نظارت بر کشتاردام، اسناد امنیت غذایی مردم و پایش باقیمانده ای دام و طیور مسئولیت دارد. همچنین بحث پیش سردخانه ها نیز اهمیت دارد و ما طی دو سال گذشته تلاش کردیم با اغلب کشتارگاه های استان را به این ساختار مهم تجهیز کنیم.
وی افزود: خدمات این سازمان در حوزه دامپزشکی بیشتر مربوط به واکسیناسیون و پیشگیری است و اغلب مراجعات به مراکز درمان حوزه دام نیز مربوط به دام سبک و اسب است.