سرپرست استانداری کرمان گفت: برنامه های هفته پدافند غیرعامل باید بگونه ای تنظیم شود که آگاهی سازی، توجیه عمومی جامعه و آموزش فرهنگ پدافند غیرعامل در اولویت باشد.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمد جواد فدائی صبح یکشنبه در جلسه ستاد هفته پدافند غیرعامل استان، افزود: اصل قضیه در موضوع پدافند غیرعامل این است که ما باید خسارت ها و آسیب های دشمن را پیش بینی و تهدایدات این حوزه را به حداقل برسانیم.
وی با اشاره به لزوم انجام برنامه ریزی در ارتباط با بحث پدافند غیرعامل، اظهار داشت: علاوه بر برنامه ریزی باید یکسری کارهای فیزیکی و اجرایی نیز انجام دهیم. لذا باید براساس برنامه زمان بندی دستگاه های اجرایی از قبل مشخص کنند که چه کاری می خواهند انجام دهند و نهایتا گزارش لازم را بدهند.
سرپرست استانداری کرمان خاطر نشان کرد: دستگاه های اجرایی باید برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود را بخصوص در ارتباط با عموم مردم مشخص کنند و در هفته پدافند غیر عامل اصل قضیه باید طوری تنظیم شود که آگاهی سازی، توجیه عمومی جامعه و آموزش را در اولویت و رئوس فعالیت های دستگاه ها قرار گیرد.