سرپرست استانداری کرمان بر تصویب و اجرای طرح جامع گردشگری شرق استان تاکید کرد و گفت: از آنجا که تنها مزیت توسعه ای در برخی شهرستان های شرقی استان از راه گردشگری است، تمامی اقدامات در این حوزه باید بر مبنای طرح جامع گردشگری انجام شود.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمدجواد فدائی پیش از ظهر یکشنبه در نشست فرماندهی اقتصاد مقاومتی منطقه 3 (شهرستان های بم، ریگان و فهرج) افزود: در این جلسه مقرر شد که طرح جامع گردشگری شرق استان با پیگیری میراث فرهنگی به تصویب شورای توسعه و مدیریت استان رسیده و توسط معاون عمرانی استانداری به فرمانداری های بم، ریگان، فهرج، نرماشیر و معین منطقه ارسال شود و همچنین معین منطقه پروژه های پیشنهادی خود را در چارچوب طرح به استانداری و فرمانداری ها ارسال کندد و سایر پروژه های طرح جامع نیز با پیگیری فرمانداری ها توسط بخش خصوصی اجرا شود.
وی گفت: تجمیع زمین های کشاورزی و توسعه آبیاری نوین در این منطقه، کار بسیار ارزشمندی است که بایدبا جدیت دنبال شود.
سرپرست استانداری کرمان اظهارداشت:  در این نشست مصوب شد که برای اجرای 10 طرح برداشت، بسته بندی و نگهداری و نیز فرآوری محصولات خرما تسهیلات لازم اختصاص یابد و در پایان سال جاری به افتتاح برسد.
فدائی گفت: در این جلسه همچنین مقرر شد اجرای حاکم نشین، کلاه فرنگی، چهارفصل و سر در ارگ قدیم در سال جاری انجام شود و همچنین مقرر شد توسط فرمانداری و میراث فرهنگی کار قیمت گذاری و توافق با مالکین راانجام دهد و اعتبار تملک آن توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین شود.
وی تاکید کرد: در این جلسه اعلام شد که موضوع کارخانه لاستیک در ریگان با توجه به بررسی های انجام شده، منتفی است و قابل پیگیری نمی باشد.

**** 170 پروژه نیمه تمام در استان کرمان آماده واگذاری است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان نیز با تاکید بر تدوین برنامه اقتصاد مقاومتی سالانه برای شهرستان، گفت: در استان کرمان 220 پروژه اقتصادمقاومتی تعریف شده که 11 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری دارد و یک دوم اشتغال پیش بینی شده را محقق می کند.
جعفر رودری به واگذاری پروژه های نیمه تمام در شهرستان ها نیز تاکید کرد و گفت: 170 پروژه نیمه تمام در استان کرمان آماده واگذاری است.
وی اظهارداشت: در شرق استان 19طرح با 33 میلیارد تومان اعتبار آماده واگذاری به بخش خصوصی است که از این تعداد 5 پروژه مربوط به شهرستان بم است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تاکید کرد: بالغ بر 6 هزار فرصت شغلی تعهد اشتغال داریم که در سال جاری 793 فرصت شغلی ایجاد شده است و از برنامه زمان بندی در این حوزه عقب هستیم.

*** تاکید بر پیگیری تکمیل بیمارستان 202 تختخوابی بم

فرماندار شهرستان بم نیز گفت: در حال حاضر تولید محصولات کشاورزی در شرق استان، 90 درصد اقتصاد مردم را به خود وابسته کرده است.
هادی شهسوارپور افزود: با توجه به وجود 17 هزار و 500 هکتار اراضی باغی در شهرستان بم، استفاده از سیستم های نوین آبیاری در این منطقه ضروری است و در این رابطه دوره های آموزشی و هماهنگی های لازم نیز صورت گرفته است.
وی بر پیگیری برای تکمیل بیمارستان 202 تختخوابی بم نیز تاکید کرد و گفت: کمبود تخت بیمارستانی یکی از مشکلات این شهرستان به شمار می رود وبرای تکمیل این بیمارستان نیز پیگیری هایی انجام شده است.

**** ایجاد 121 شغل در شهرستان ریگان

فرماندار شهرستان ریگان نیز گفت: تعهد ایجاد اشتغال این شهرستان در سال جاری 420 شغل بوده است که تاکنون 121 شغل ایجاد شده است.
امین باقری افزود: 20 صندوق خرد روستایی در این شهرستان تشکیل شده که 6 صندوق به صورت فعال درحال ادامه کار هستند.
فرماندار شهرستان ریگان تصریح کرد: مشکل اصلی این شهرستان در عدم وجود زیرساخت های توسعه است که باید برای رفع این مشکل تلاش مضاعفی صورت گیرد.
باقری اظهارداشت: در صورت تامین زیرساخت ها، امکانات مناسبی برای جلب سرمایه گذاری و توسعه فراهم شده و جذابیت های این منطقه افزایش می یابد.
وی بر احداث جاده رستم آباد – ریگان و باند دوم ریگان – جاسک نیز تاکید کرد.
فرماندارشهرستان ریگان بر تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز نیز تاکید کرد و گفت: با توجه به کمبود منابع آبی، باید آب موجود را مدیریت کرده و فرهنگ استفاده صحیح از آب را نیز توسعه داد.

*** تشکیل 23 صندوق توسعه خرد روستایی در شهرستان فهرج

فرماندار شهرستان فهرج نیز گفت: متاسفانه صنعت و معدن خاصی در این شهرستان وجود ندارد و ظرفیت های توسعه بر مبنای گردشگری شکل گرفته است.
امیر باقری زاده با اشاره به اینکه 23 صندوق خرد روستایی تاکنون در شهرستان فهرج راه اندازی شده است.