سرپرست استانداری کرمان گفت: آمار فعلی نشان می دهد که در میانگین نسبت پست های مدیریتی به کارمندان 17 درصد است و این نسبت در بین فرزندان شهدا 12.5 درصد است.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمدجواد فدائی پیش از ظهر پنجشنبه در دیدار و تجلیل از فرزندان شاهد شاغل در استانداری و فرمانداری های استان کرمان افزود: در انتخاب بین دو فرد با شرایط یکسان برای پست های مدیریتی، اولویت با فرزندان شهدااست.
وی با اشاره به اینکه باید زمینه برای حضور بانوان و جوانان در پست های مدیریتی فراهم شود، گفت: این افراد نیز باید توانمندی های خود را به نمایش گذارند.
سرپرست استانداری کرمان تاکید کرد: قبول داریم که میدان مدیریتی باید به جوانان و بانوان نیز واگذار شود اما این افراد باید توانمندی های خود را نشان دهند.
فدائی عنوان کرد: همواره به خانواده ای شهدا، جانبازان و ایثارگران اعتماد کرده و می کنیم .
وی عنوان کرد: در سال 92 یک آزمونی در استانداری کرمان برای تامین نیروهای مورد نیاز در شهرستان ها برگزار شده است و از هر کدام افراد تعهد 10 سال خدمت گرفته شده است و فرد با علم به اینکه 10 سال در آن منطقه باید خدمت کند، در سال 93 مشغول به کار شده اند که بخشی از آنها تقاضای انتقال به ویژه به مرکز استان را دارند که امکان جا به جایی آنها وجود ندارد.
 سرپرست استانداری کرمان ادامه داد: اهدافی که نظام، انقلاب، امام داشته و رهبر معظم انقلاب اسلامی داشته اند و شهدا بر مبنای آن ها جنگیده اند و به شهادت رسیده اند باید همواره مورد توجه باشد و سیاست گذاری ها به شکلی باشد که این مسیر تداوم یابد.
فدائی خاطرنشان کرد: نظارت و حفظ اموال عمومی و رفع فقر در جامعه مباحث بسیار مهمی است که باید به آنها پرداخته شود.
وی افزود: همه آنچه در جامعه انجام می شود، بر مبنای قانون است و هر اقدامی درباره خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران نیز در همین راستا انجام می شود.
 

*** اشتغال 220 نفر از خانواده های ایثارگران و شهدا در استانداری کرمان

"علی شفیعی" مشاور استاندار کرمان در امور ایثارگران نیز در ادامه این دیدار گفت: بیش از 220 نفر از خانواده های ایثارگران، شهدا و ایثارگران در استانداری کرمان مشغول به کار هستند که از این تعداد 71 نفر فرزند شهید هستند.