سرپرست استانداری کرمان گفت: توجه به سیره شهدای جهادگر در دوران دفاع مقدس، نشان از اهمیت توجه به تعقل و سپردن امور بدست افراد کاربلد در حل مشکلات کشور دارد.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمد جواد فدائی در گردهمایی سنگرسازان بی سنگر جنوب شرق کشور و یادواره 130 شهید تیپ مهندسی رزمی خیبر جهاد کرمان، افزود: این گردهمایی در واقع هم تکریم شهداست و هم تجمع پیشکسوتات جهاد سازندگی و کسانی است که در حفظ و تداوم نظام و انقلاب موثر بودند و توسعه و سربلندی کشور و نظام را آرزومندند.
وی اظهار داشت: باتوجه به تقارن هفته دفاع مقدس و ایام محرم، بایستی به پیام عاشورا مبنی بر توجه به معارف و دوری از منکرات توجه ویژه ای داشته باشیم چرا که هدف قیام امام حسین(ع) اصلاح امور و امت جدش بوده است که می تواند سرلوحه عملکرد مدیران ما باشد.
فدائی با اشاره به شعار امر به معروف و نهی از منکر، خاطرنشان کرد: از منظر مدیریتی یکی از منکرات جامعه ما سپردن امور بدست افراد نالایق و کارنابلد است و راه حل کارهای مدیریتی و اجرایی کشور در رفع مشکلات کشور بایستی توجه به افراد باتجربه، مدیر و کاردان است امری که در دوران دفاع مقدس به بهترین وجه در عملکرد سنگرسازان بی سنگر و جهادگران نمود داشته است.
سرپرست استانداری کرمان گفت: یکی دیگر از منکرات در جامعه ما عدم توجه به تعقل و استدلال در امور است. لذا کار کردن برمبنای استدلال عقلی یکی از راهکارهای برون رفت از مشکلات است. عقل دو ویژگی ترازوی سنجش منتسب و تناسب همه افراد به نسبت عقلی است که می تواند در حل مشکلات کارگشا باشد.
فدائی افزود: اگر در جامعه تعقل کنار گذاشته شود به ناچار به سمت فریبکاری و خشونت خواهیم رفت که هر دو برای کشور مضر خواهد بود.