سرپرست استانداری کرمان با بیان اینکه مشارکت مردم، ضامن موفقیت در پروژه های شهری است، گفت: طولانی شدن پروژه ها بیش از مدت تعیین شده را ناشی از  ناکارآمدی سیستم و اشکال در مدیریت پروژه ها می دانم.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمد جواد فدائی صبح جمعه در آئین افتتاح پل شهید بهشتی (پل سیدی) افزود:ضمن تقدیر از تلاش دست اندرکاران اجرای این پروژه، از تاخیر 15 روزه در افتتاح آن از مردم عذرخواهی میکنم زیرا قرار بود این پروژه در هشتم شهریورماه افتتاح شود.
وی با تاکید براینکه میدان آزادی در آخر مهرماه افتتاح می شود و با کار مضاعف تلاش می شود که این پروژه در زمان تعیین شده افتتاح شود، عنوان کرد: پل ابوذر نیز در  22 بهمن افتتاح و  تله کابین نیز آخر اسفندماه به بهره برداری آزمایشی خواهد رسید.
سرپرست استانداری کرمان با اشاره به اینکه زندگی راحت و محیط شهری زیبا و چشم نواز دو ویژگی زندگی شهری است و در کرمان تا رسیدن به این وضعیت فاصله داریم، یادآورشد: در برخی نقاط شهر، زندگی از نظر حجم ترافیک، زیباسازی شهری و... . راحت نیست.
فدائی به نامناسب بودن برخی نماسازی واحدهای مسکونی، مطلوب نبودن فضای سبز معابر و.... اشاره کرد و ادامه داد: طراحی درست یکی از اصول دستیابی به شهر زیبا و راحت است.
وی با اشاره به طرح برخی مسائل درباره لزوم و ضرورت اجرای برخی پروژه های شهری، عنوان کرد: باید نتیجه مطالعات مشاور از طریق رسانه‌ها در اختیار مردم قرار گیرد تا مردم از ابعاد اجرایی پروژه ها آگاه شوند و  در صورتی که راضی نشدند مشاور در پروژه‌های بعدی نظرات اصلاحی مردم را مورد توجه ویژه قرار دهد.


**** پل شهید بهشتی کرمان در زمره پروژه های اقتصاد مقاومتی است

شهردار کرمان نیز در ادامه این آئین با اشاره به اینکه قراداد اجرای این پروژه در خردادماه 90 منعقد و عملیات اجرایی آن از تیرماه 90 آغاز شده است، افزود:این پروژه با مشکلات زیادی روبرو بوده که با همت پیمانکار و مسوولان شهرداری، این مشکلات برطرف شد.
سید مهران عالم زاده از پل شهید بهشتی به عنوان پروژه ای در زمره پروژه های اقتصاد مقاومتی یاد کرد، ادامه داد: بخشی از عملیات اجرایی شامل آسفالت، جدول گذاری و..... توسط شهرداری کرمان انجام شده است.
وی گفت:در راستای اجرای این پروژه 7دهانه به  طول 900 متر، 8 هزار مترمکعب عملیات خاکی، 1500 تن عملیات فلزی، 10 کیلومتر جدول گذاری و 3 هزار 500 تن آسفالت احداث و انجام شده است.
شهردار کرمان اظهارداشت: برای اجرای این پروژه 16 میلیارد تومان از سوی پیمانکار و 4 میلیارد تومان از سوی شهرداری پرداخت شده و یک میلیارد تومان نیز هزینه تملک داشته است.
عالم زاده تاکید کرد:یکی از مشکلات اجرای این طرح، عدم عرضه قیر در کشور و افزایش قیمت فولاد بوده است.


**** تقدیر ویژه رئیس شورای اسلامی شهر کرمان از پیگیری های سرپرست استانداری کرمان

رئیس شورای اسلامی شهر کرمان نیز از پیگیری های سرپرست استانداری کرمان برای اجرای پل شهید دکتر بهشتی تقدیر کرد و گفت: شورای پنجم بنا به درخواست مردم تکمیل پروژه های نیمه تمام را در دستور کار خود قرار داده است.
محمد فرشاد افزود: از همه مسئولان می خواهیم که همکاری لازم برای اجرای شریان حیاتی و ضروری شرقی _غربی کرمان در حد فاصل پل شهید بهشتی- میدان عاشورا-میدان کوثر و.... را انجام دهند.
وی بر پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره اختصاص اعتبارات ملی به پروژه های شهری کرمان نیز تاکید کرد.