سرپرست استانداری کرمان گفت: حج ابراهیمی جنبه های فردی، اجتماعی، ملی و سیاسی بسیاری برای مسلمانان دارد.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمدجواد فدائی در دیدار با مدیرکل و کارکنان حج و زیارت استان کرمان، کار و فعالیت در حوزه حج را بسیار ارزشمند دانست و افزود: حج جنبه های فردی، اجتماعی، ملی و سیاسی دارد و انتظارات نیز از این حوزه زیاد است.
وی اظهار داشت: از منظر فردی انتظار این است که فرد بعد از سفر حج جلوه های معنویت و معرفت در رفتار و کردارش ظاهر شود و همین طور از جنبه اجتماعی حج بیانگر اجتماع عظیم خداجویان خواهد بود.
سرپرست استانداری کرمان افزود: از جنبه سیاسی و ملی نیز حج بیانگر اجتماع مسلمانان در یکی بزرگترین گردهمایی های بشری است و برای ایرانیان نیز از منظر الگوبخشی برای سایر مسلمانان و هویت بخشی مهم خواهد بود.


✅ اعزام سه هزار کرمانی در قالب 22 کاروان به حج تمتع

مدیر سازمان حج و زیارت استان کرمان نیز با اشاره به برنامه های این سازمان در ایام حج اظهار داشت: در ایام حج امسال سه هزار کرمانی در قالب 22 کاروان از 4 مردادماه 1397 به عربستان اعزام می شوند که این اعزام با توجه به اینکه سهمیه استان امسال مدینه قبل است به تدریج تا 9 مردادماه صورت خواهد گرفت.
حمید عرب نژاد گفت: زیارت حاجی های کرمانی امسال ابتدا در مدینه خواهد بود و در نهایت در 5 منطقه مکه در 17 هتل ساکن خواهند شد.
وی افزود: تمامی پروازهای حجاج کرمانی امسال از طریق هواپیمای ایران ایر و هواپیمای سعودی بصورت 50 به 50 درصد انجام خواهد شد.
مدیر حج و زیارت استان با اشاره به حج اولی های امسال افزود: خوشبختانه دو هزار و 190 نفر از سه هزار حاجی کرمانی امسال برای اولین بار به سرزمین وحی اعزام می شوند که این امر در نوع خود قابل توجه خواهد بود.
عرب نژاد در ارتباط با عتبات عالیات استان نیز گفت: در حال حاضر هفته ای یک پرواز هوایی از کرمان به سمت عراق و چهار کاروان نیز از مسیر زمینی زوار کرمانی را به عتبات عالیات اعزام خواهند کرد.
وی ابراز داشت: متأسفانه وضع عتبات و عالیات در استان در برخی موارد بدلیل اعزام آزاد و بدون نظارت بعضی کارگزاران وضع مناسبی ندارد که بدین منظور دفتر مرکزی کارگزاران حج و زیارت در مرکز استان راه اندازی شده است.