سرپرست استانداری کرمان بر ارائه راهکارهای جدید و عملیاتی برای حل مشکلات حوزه جوانان تاکید کرد و گفت: در کوتاه مدت باید برای دانش آموزان و سایر جوانان دوره های کارورزی و مهارت آموزی را اجرایی کنیم زیرا این دوره ها در پرکردن اوقات فراغت آنها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمدجواد فدائی در ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمان با تاکید بر اینکه در حوزه جوانان  باید به علائق و استعدادهای جوانان توجه کرد، افزود: در استان کرمان واحدهای تولیدی و صنعتی بسیار مجرب، بزرگ و خوبی وجود دارد که با استفاده از این ظرفیت ها می توان برای جوانان در اوقات فراغت و سایر زمان ها، طرحهای کارورزی و افزایش مهارت های اساسی را اجرا نمود.
وی اظهارداشت: در حوزه های صنایع دستی نیز ظرفیت آموزش و اشتغال بسیار زیادی وجود دارد که در این راستا تسهیلات مناسبی نیز اختصاص یافته است.
سرپرست استانداری کرمان با اشاره به پیشنهادی برای تشکیل کارگروه ویژه جوانان گفت: به اعتقاد ما، تعدد کارگروه ها مشکلی را از جوانان حل نخواهد کرد اما در صورت تائید الزام تشکیل این کارگروه، نسبت به راه اندازی آن اقدام خواهیم کرد.


✅ تعداد سمن های جوانان استان کرمان به 65 سمن افزایش یافت

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: در سال جاری اعتبار 7 سمن دیگر نیز صادر شده که با احتساب این سمن ها تعداد سمن های حوزه جوانان استان کرمان به 65 سمن افزایش یافت.
محمدتقی امیری خراسانی افزود: در تشکیل ستاد ساماندهی استانی و شهرستانی ساماندهی امور جوانان،  استان کرمان در سال گذشته با 400 درصد رشد رتبه اول را از نظر رشد داشته است.
وی بیان کرد: موضوع جوانان پس از ادغام م سازمان ملی جوانان با اداره کل تربیت بدنی، تاحدودی برنامه های جوانان مغفول واقع شد و از سال 95 با پیگیری های اداره کل ورزش و جوانان و سمن های ستان کران رشد خوبی داشته ایم و 35 طرح توسط 20 سمن حمایت و اجرایی شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان ادامه داد: در سال گذشته نیز 101 طرح  توسط 35 سمن حوزه جوانان در استان کرمان اجرایی شد.
امیری خراسانی به برنامه های هفته جوان در سال 97 نیز اشاره و بیان کرد: استان کرمان در این زمینه رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص داده است.
وی اظهارداشت: در هفته جون 507 برنامه در سطح استان کرمان برگزار شد که این فعالیت ها منجر شد استان کرمان به عنوان یکی از معین های وزارت ورزش و جوانان انتخاب شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بر ارائه برنامه های خاص جوانان از سوی سازمان های همکار  با اداره کل ورزش وجوانان نیز تاکید کرد و گفت: 70 درصد جوانان معتقدند که مسئولان به فکر برنامه ریزی برای اوقات فراغت آنها نیستند.

⬅️ در این نشست مدیران تعدادی از سمن ها نیز به بیان دیدگاه های خود پرداختند.