سرپرست استانداری کرمان گفت: باند دوم فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی تا ۲۲ بهمن سال جاری به بهره برداری می رسد.
به گزارش دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمدجواد فدائی در بازدید از روند احداث باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان و مانور طرح اضطراری این فرودگاه، افزود: با توجه به اینکه روند احداث باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان از برنامه زمان بندی عقب است، این پروژه که قرار بود در مهرماه سال جاری به بهره برداری برسد، تا ۲۲ بهمن به بهره برداری خواهد رسید.
وی بیان کرد: باند اول فرودگاه کرمان نیاز به بازسازی و بهسازی داشته و برای این کار نیاز است که در ابتدا باند دوم این فرودگاه به بهره برداری برسد که تلاش می شود که این اقدام در اسرع وقت اجرایی شود.
سرپرست استانداری کرمان یادآور شد: برای اجرای این پروژه 55 میلیارد تومان برای احداث، 7 میلیارد تومان برای تامین روشنایی، 6 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات کمک ناوبری و 5 میلیارد تومان نیز برای خرید تجهیزات فرود پیش بینی شده است.

⬅️مانور فرودگاه کرمان نیز با سناریوی سقوط یک فروند هواپیما به دلیل اختلال سیستم هیدرولیک و خروج از باند نیز با همکاری اورژانس، هلال احمر، آتش نشانی، هوانیروز، یگان حفاظت فرودگاه کرمان، دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان و سایر نهادهای امدادی برگزار شد.